BARCALETA

« Older   Newer »
  Share  
SKORPIONSKING
view post Posted on 19/11/2006, 23:44




Dy lejleke rrinin ne nje dege, nga dritarja shohin ne dhomen e nje shtepie nje burre e nje grua duke bere dashuri. Lejleku i thote lejlekut tjeter: Shiko ēpo bejne njerzit, e pastaj na i lene fajet neve.




---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nje dite njerit i kishte humbur dhia , dhe doli ta kerkonte gjithandej , e kerkoj e kerkoj...sa u lodh shum dhe nuk e gjeti. e zuri nata ne nje hotel .. u fut aty dhe shkoj ne dhome.. po aq shum ishte lodhur sa nuk mund te binte mbi krevat po u fut nen te .. pas nje kohe erdhen nje qift dhe filluan te benin dashuri .. por ky djali ishte per here te pare dhe filloj te bertiste sa qe filloj te thoshte: "ouu po e shof gjithe boten ... uff po e shoh gjith boten" , ndersa ky nen krevat po degjonte dhe pastaj me te degjuar keto fjale u ngrit dhe tha : '' pa shiko mos e shef dhine time oree"

nji bionde ishte ulur ne ferst klas dhe stundej andej edhe pse e kishte bileten per me nejt ne tarrace
shkon stjuardesha me i thone qe ka gabuar vend, sepse realisht e kishte andej nga fundi i avionit, por ajo se degjoi dhe ju pergjigj, jam bionde, jam e bukur, jam ferst klas
u merzit stjuardesha dhe shkon i thote pilotit qe kshu kshu me ka gjet belaja mi bjonde. Piloti, qe fatkeqesisht e kishte bjonde te dashuren, cohet dhe shkon te bjondja, i flet ne vesh. Bjondja, cuditerisht, cohet, pershendet dhe largohet per ne vendin e saj

Cfare i tha piloti bjondes?

1-
2-
3-
4-
5-
6-
7-
8-
9-
10-

ncuq, se ke gjet


piloti i tha bjodes qe ai sektor i avionit nuk shkonte ne paris


Ishte nje here nje prift homoseksual. Zoti ish inatosur e e kish paralajmeruar shume here. Me ne fund, Zoti i tha:

- Degjo! E bere dhe nje here, do te te coj ne ferr!
- Te lutem Zot, jo! Do rregullohem! Te betohem!, - ja kthen prifti.

Po prifti nuk zuri mend, dhe perseri te njejten pune. Zoti po humbiste durimin, dhe shkon ta marre priftin e ta hedh ne ferr. Prifti u pergjerua e u pergjerua, dhe Zoti vendosi ta fale dhe kete rradhe.

- Degjo!,- i tha, - edhe nje shanc ke! Po e humbe dhe kete, te jap fjalen kete rradhe direkt e ne ferr.

Prifti nuk u rregullua, dhe Zoti teper i inatosur tashme, e mori per leckash, e e hodhi ne ferr.

Pas ca kohesh Zoti vendosi te bente nje vizite nga parajsa. Pasi beri ca xhiro verdalle dhe pa qe punet po shkonin vaj iku. Rruges tha me vete:,-Po kaloj dhe nga ferri e te shoh se c'behet. Shkon te dera e ferrit, por c'te shohe! Aty nuk ka flake, per me teper, akull dynjaja, qe keshtu Zoti vendos te hyje brenda dhe te flase me djallin. Pas disa verdallisjesh e gjen djallin.

Me shqetesim e pyet:,- Ore, c'po ndodh keshtu?! Ku jane flaket?!
Djalli e sheh ne sy i trembur dhe i deshperuar. Mbledh veten dhe ja kthen:,- Ky prifti o Zot, ky prifti qe me ke sjelle, ku te le ky me mbledh shkarpa!!!!!!

O mami, ca bon ashtu lakuriq siper babit?
- Po kercej qe tja shfry barkun dreqit.
- Mos u lodh kot se vjen teta Leta cdo mengjes, ulet ne gjunje dhe ja fryn prap.


Nje e moshura shkon tek doktori edhe i ankohet se kur bente pordhe nuk i degjonte dot.,Degjimi kish filluar ti ikte.Ajo filloi ti thoshte se duhet te merrte ndonje mjekim patjeter .Atehere mjeku i mbush nje recete edhe i thote pasi te mbarosh mjekimin do e ndjesh edhe rezultatin.
Mirepo pas nje muaji ,e moshuara shkon prape edhe i ankohet se ilacet nuk i kishin bere gje.,biles tani kish filluar ti dhimnbte edhe by..a.
Atehere doktori kthehet e i thote:
-Nene,une nuk di cfare ilaci te te jap tjeter.Ky qe ke bere deri tani eshte i vetmi ilac qe te shkakton pordhat me te forta.Une tjeter ilac per vec ketij nuk di te kete.


TAKSISTI:
nje taksist duke hecur me makine i del perpara nje grua qe nuk levizte nga vendi sepse ishte e hutuar nga trafiku i madh.Taksistit nuk i punonte buria dhe priste qe gruaja te hapte rrugen,por ajo nuk levizte nga vendi.Atehere ai i nxehur nxjerr koken ne dritare dhe i thote:
-Oj motra eshte rrote qe te hypen e te shkel nuk eshte k@r qe te hyn e te del


Nano dhe Berisha

Ne Ferr(!?)


Pas vdekjes, Nano dhe Berisha paraqiten para Shen Pjetrit. Pasi I kqyri me vemendje dhe studioi "Dosjen" e secilit, sebashku me shenimet e "te derguarve" te tij ne toke, I dergon te dy neFerr(!?). Thone se atje Nano u denua, qe te jetoje me nje grua te shemtuar, perjetesisht!Gruaja, nje plake shtrige, ia nxiu kaq shume jeten, sa Nano u detyrua ti kerkoje takim Shen Pjetrit. Po, perpara ketij takimi, u ndal nje cope here ne vendin, ku ishte I detyruar te qendronte Berisha. Ishte kurioz te dinte, se me cfare shtrige e kishin denuar kundershtarin e tij politik, por sa e pa, zgurdulloi syte:Berisha ishte mbyllur ne nje qeli me Klaudia Shiferin!?

Kuptohet, pas ketij hetimi, nxitoi per ne takimin e kerkuar tek Shen Pjetri.

-Shoku Pjeter,-iu drejtua ai, -nuk e kuptoj, perse ky dallim?Ju e dini, qe une kam qene ne burg edhe ne toke

-Pse, cdallim ka ketu?

-Po ja, dallimi ne mes meje dhe Berishes: Ndersa une jam I denuar te jetoj perjetesisht me nje plake shtrige e te shemtuar, kurse Berisha me Klaudia Shiferin A nuk eshte padrejtesi kjo?

-Seshte e vertete, - ia ktheu Shen Pjetri,- je keqkuptuar

-Po une e pashe me syte e mi, qe ishte ne krahet e Klaudia Shiferit.


Berisha dhe femijet

Duke ecur mbi nje ure, Berisha rreshqet dhe bie ne uje(!)

Tre femije, qe ishin duke notuar, u zhyten dhe e nxoren ate ne breg

- Bravo ēuna! Tani qe me nxoret, kerkoni ēfare te doni

- Une dua te gjitha lodrat e botes, - tha femija i pare.

- Une dua nje shtepi te madhe, qe te mos zihen mė mami me babin,- kerkoi i dyti.

- Ndersa une,- u hodh i treti, - dua nje karroce invalidi, me nje magnetofon te madh

- Ce do karrocen,- u habit Berisha,- ti nuk je invalid ?!

- E po, do te behem, sa ta marre vesh babai, se te shpetova ty nga mbytja(!)




Kulmi i zhvillimit dhe Shqiperia

-Nje amerikan, nje gjerman, nje japonez dhe nje shqiptar perpara zotit-


Amerikani:- O Zot, me thuaj, kur do te arrijne ne kulmin e zhvillimit ?

Zoti:- Ju te zhvilluar jeni, por do tu duhen dhe 30 vjet, qe te arrini kulmin e zhvillimit(!)

Amerikani i merzitur nxjerr pistolen dhe i bie vetes

I vjen radha gjermanit. Edhe atij Zoti i pergjigjet, se do tu duhen edhe disa dhjetra vjet per te arritur kulmin e zhvillimit(!) Te njejten pergjigje i jep Zoti edhe japonezit(?)

Ata, duke pare, se nuk mund te rronin, aq sa ti shihnin vendet e tyre ne kulmin e zhvillimit, vrasin veten

i vjen rradha shqiptarit:

Shqiptari:- O Zot, po ne, kur do ta arrijme kulmin e zhvillimit?

Po, pa mbaruar mire fjalen shqiptari, degjohen dy krisma

(?) Kishte vrare veten Zoti(!)





Amerikanet
Nje grup turistesh amerikane jane ne ekskursion ne vullkanin Etna. Njeri prej tyre i afrohet kraterit plot tym dhe llave dhe thote: - me kujton ferrin

Guida thote me vete "keta amerikanet skane lene vend pa shkelur"
__________________





Ishin kater murgesha dhe shkuan tek prifti sepse kishin bere mekate. E para i tha priftit: -Ja kam pare k... nje burri.Prifti i thote qe te laje syte dhe te beje lutjen dhe te ikte. E dyta i tha priftit:- Ja kam prekur k... nje burri. Laj duart- itha prifti, -falu dhe ike. Sa do hynte e treta i tha e katerta:- te hy une me pare. Po pse - i tha murgesha e trete. E katerta i tha- Se me ujin qe ti do lash bythen une do laj gojen.
__________________






Chat Sali Berisha Vs Jozefina Topalli


hot-tropojani69 :whazup, whats yr name?
jozi_brunette: jozefina. yrs?
hot-tropojani69: padyshim!
jozi-brunette: Padyshim??
hot-tropojani69: Jo jo, mu mquejn Sali Berisha, jam krenar qe po chatoj me
popullin tuej sot. Nji popull i nderuem me tradita te lashta chati qeā€¦qe
rrjedh nga fiset dardane.
jozi-brunette: Nuk jam popull, zoti Sali, jam femen
hot-tropojani69: Padyshim, gjej rastin me pershendet t'gjith femrat brune te
cilt e kan lartsue shqipnin, e kan nderue ntgjith boten. Femrat brune jan e
ardhmja e kombit ton te vye. Posht bjondet!
jozi-brunette: Qfar muzike pelqen zoti Sali?
hot-tropojani69- Muziken e liris, muziken e demokracis!Poshte korrupsioni
dhe Edvin Rama
jozi-brunette: Qka lidhje ka Edi Rama ketu mor zotni?
hot-tropojani69: Ai asht mashtrus, ai asht i korruptuem. Ai futet ne chat me
nikun Colorful_mayor e don me tmashtrue e te degradue ashtu sic bani me
zogun e zie.
jozi-brunette: Zoti Sali, kaq shpejt hyne n'cyber seks a? Pse permen zogun e
zie?
hot-tropojani69- O Brune e burimeve tkullume te valbons', ti je zog i bardh,
je zogu i demokracis, je zogu i liris e europes. Zog i zi jan dosjet e
krimit te sollakut, politikant e tmajtes ata kapot e bandes s'lushnjes,
klani i zemunit!
jozi-brunette: Aa, ather ti mendo se un jam ma e mir se Arta Dade
hot-tropojani69: Padyshim!Bjondet jan tkorruptume, vegla tNanos e te Edvin
Rames.
jozi-brunette: Po thon se bjondet kan more fun a?
hot-tropojani69 : Mund tken pasur fun npushtetin e perlyr t sociaistve, po
ju garantoj se une sali berisha, nuk do lejoj qe bjondet e inkriminuara
tvazhdojn tvjedhin e tmashtroj popullin. Some like it hot ka than Merlin
Monro, po une sot po t'them Some like being shot!
jozi-brunette : Bravo zoti Sali, me plumb ballit do i bijm
hot-tropojani69: Jozefin, ti qeke komplet tipi im! Ca ke vesh ?
Jozi-brunette: Nji bluz golfi deri tek mjekra, nji gjaket, dhe floket i kam
te pakrehura prej javesh.
hot-tropojani69: Ti Jozefin, je nderi i ktij kombi, je martire e lirise se
bruneve nga veriu e n'jug. Me kte pershkrim fizik, ma ngrite lart deshiren
per me t'caktue ty ne krye t'parlamentit, ose ma sakt, n'krye te odes se
burrave.
jozi-brunette : E qka me ba aty?
hot-tropojani69: O brune e bjeshkeve t'mirdits, atje ti do kenaqesh fort. Ke
me godite t'gjith burrat nga ana majt e jotja e me mbrojt vllaznine nga ana
e djatht
jozi-brunette : Po sikur t'me godasin kta tmajtit?
hot-tropojani69: Mos u frikso, po t'goditen m'thuj mue se i le pa asnji
antar komisioni te kqz
jozi-brunette: lol. Desha me t'than, qka po bahet me at qe vje ktu me nik
Sollaku_prosecutor se mka ngacmu shum koht e fundit.
hot-tropojani69 : Do e bajm banned, se spo vendos ai administratori
Lieutentant_Moses_78.
jozi-brunette: Po mos me pranue
hot-tropojani69 : Shkatrrojm chatin e ndertojm nji t'ri, vec per na t'dy.
Une behem edhe administrator e ty tbaj ministre, dmth supervisor te rendit
ktu
jozi-brunette : Ti qenke shume i amel, po m'pelqen. Pse stakohena?
hot-tropojani69: Padyshim. T'pres tek sheshi Skenderbej
jozi-brunette: E nga me te dallue?
hot-tropojani69 : Jam i gjate, simpatik me dy gishta lart. Kur t'vish ti do
jem duke bertit " Posht krimi organizuem, rroft krimi i len per moment
t'fundit!"
jozi-brunette : Pasha zotin, ti qenke i lezecem fort
hot-tropojani69 : L-O-Lueā€¦kam humor e di. Jozefin, o burim i demokracis,
t'pres aty
jozi-brunette : Do vij m'prit.
hot-tropojani69 : Ah se per pak pata harrue. Jam i martuem.
jozi-brunette : Ska problem se un sbaj seks, kam nja 15 vjet qe e kam lan
hot-tropojani69: JE komplet tipi im! T'pershnes




Ferrari dhe Vespa

Ishte njeri dhe kishte blere nje Ferrari te ri dhe po ecte ne autostraden Tirane-Durres. Nderkohe del njeri me vespa dhe e parakalon me shpejtesi Ferrarin. Me poshte takohen prape Ferrari me Vespen dhe te dy ishin duke i dhene me shpejtesi, ky me vespa e pyet kete me Ferrari -:" A i ke dhene ndonjehere Vespes ti?", ai me ferrari e shef duke qeshur dhe si kthen pergjigje dhe e parakalon. Perseri ky me vespa e arrin kete me ferrari dhe i thote -:"Ho mer ti a i ke dhene ndonjehere vespes apo jo?". Shoferi i ferrarit e shef duke qeshur dhe si kthen pergjigje perseri. Kur po kthehej shoferi ferrarit nga durresi, shikon kete me vespa qe kishte rene ne nje kanal, dhe ndalon dhe e pyet kete me vespa He mo ti qe po me pyesje mua di me i dhene apo jo vespes dhe ke ra vet ne kanal ?". Ky me Vespa i pergjigjet - : "Po mer shkerdhate muti prandaj te pyeta dy here se nuk dija ku ishin frenat."


Kafazi

I njejti xhaje i kish shume qejf pordhet dhe e kish turperu grun e vet kushedi sa here. Kishin hip ne tren njehere dhe po udhetonin ne nje kabine me nje cift te ri. Xhajes i binte dielli dhe kish ardh ne qejf e i thote plakes: -O plake!
-Po burre si eshte puna!
-A te te leshoj nje pellumb? Dhe e ngre kemben plaku dhe ia fut pordhes per qejf aq sa ai cifti hapi syte. Rri dhe pak plaku dhe i thote prape plakes:
-O plake!
-Po burre!
-A te te leshoj nje pellumb tjeter? Dhe plaku te njejtin avaz, plaka u be flake e kuqe nga turpi po c'te bente. Cifti u be xhind fare.
Rri dhe pak plaku dhe hidhet:
- O plake! A te te leshoj nje pellumb??
E degjon ai cuni i ri dhe i kthehet:
-Xhaje e leshon ti pellumbin prape po ta caj kafazin fare!
__________________





Bjondja ne avion

Nje here nje bjonde diku nga nje vend i Europes fiton nje llotari per te shkuar ne New York.
Bjondja kishte nje bilete economy class. Por kur hyn ajo pa qe karriget ne zonen e mbyllur me perde ishin me te medha dhe me te rehatshme se ate te economy class dhe vendos qe te ulet ne nje nga te parat. Duke pare nje gje te tille disa nga stjuardesat me rradhe u perpoqen qe ta largonin bjonden nga ku ishte ulur per ne vendin e saj. Por bjondja nuk pranonte qe nuk pranonte duke thene qe 'Une kam fituar llotarine dhe do te shkoj ne New York'. Me ne fund nje nga stjuardesat shkon ne kabinen e piloteve dhe shpjegon se si e kishte hallin. Njeri nga kapitenet e pyet se si eshte zonja. Me te degjuar qe ishte bjonde i thote:
-Degjo me lini mua te flas me te pasi gruaja ime eshte bjonde dhe une di se se te merrem vesh me te.
Ai shkon atje pershperit dicka ne veshin e bjondes dhe bjondja menjehere shkon ne vendin e saj. Te habitur te gjithe stjuardesat e pyesin se si kapiteni arriti ta bindte bjonden. Ai pergjigj:
-Shume thjesht: 'Kjo pjese e avionit nuk shkon ne New York'.
__________________






Kangjellat

Nje dite, plaku me plaken kishin dale shetitje nga nje vend qe nuk kishin qene per nje kohe te gjate. Papritur, plaka i thote plakut:
- O plak, a i sheh ato kangjellat aty?"
- Po,- i thote plaku
- A e mban mend se ē'kemi bere ne aty?
- Jo,- ja kthen plaku
. - Aty, para 50 vjetesh kemi bere dashuri per here te pare,- i pergjigjet plaka.
- Epo, kohe e gjate e nuk mbaj mend,- ja kthen plaku.
- Mire, mire,- i thote plaka,- po hajt e bejme edhe nje here aty, te kujtojme kohet e para.
- Jo,- i thote plaku i habitur,- ku na ka lezet, se jemi edhe pleq pale.
- Jo, o,- i thote plaka,- do e bejme se s'ben.
Pa, ē'pa plaku, plaken para e duart te kangjellat e ja fillon punes me mire se nje 20-vjecar. Kur mbarojne, plaka e pyet:
- O plak, si eshte puna, edhe kur ishe i ri nuk e beje kaq mire si tani.
- Ehhh,- i pergjigjet plaku,- kur isha une i ri nuk kishte korent te kangjellat.
__________________






Era e gjakut

2 partizane,Loni e Shabani po luftonin me gjermanet. E kishin keq fare se ishin vetem kunder nja 30-40 gjermoneve. Degjoheshin vetem krisma dhe plumbat vershellenin mbi kokat e 2 trimave tane.
- O Loni....,OOO Loni.
- He more dreq ēfare do!
-Ƈfare ere mban gjaku !
- Ku e di une more burre, era mut!
- Mooooooooos,qenkam palgos une or ti !!!!
__________________





Ne porten e parajses

Nje dite Shen Pjetri u lodh duke prere biletat per ata qe prisnin rradhen per ne parajse. Merr ne telefon Jezusin dhe e pyet nqs mund ta zevendesoje per pak ore, sa te marri veten e te dredhe nje cigare. Jezusi pranon dhe shume shpejt ja merr doren punes se re. Ne fund te rradhes, nje plak i vjeter me floke te bardha e i kerrusur afrohet ngadale. Jezusi e pyet:
- Zoteri cfare te mirash keni bere ne ate bote qe te meritoni parajsen?
Plaku pergjigjet: - Nuk kam bere ndonje gje te madhe. Une isha vetem nje zdrukthar i varfer. Por djali im, ai u ka bere shume te mira njerezve. Ai ka mbetur ne histori per moralin e jetes se tij. Ai u tregoi te gjitheve rrugen e drejte, rendesine e familjes.. . . Nderkohe, Jezusit i erdhi nje shprehje lumturie ne fytyre. Vrapoi per tek plaku duke therritur:
- "Baba, Baba, sa me ka marre malli!!"
Plaku, ngriti koken, buzeqeshi, hapi krahet dhe therriti me sa kishte fuqi:
Pinok, Pinok, ku je mor bir!!"
__________________






Gjuetari

Qazimi i shifte dy nga shokt e tij Rremėn dhe Dikun qi bonin fitim t`modh nga gjuetia e ariut dhe donte ene ai me msu se si me gjujt pėr ari, kshu qė i pyt se ē`ėr stili kishin.
Ata i than: -hiē i gjo mėr daj, merr kallashin, dili para nai shpelle n`mal e boja me zo t`lart UuUuUu deri sa t`dal ariu, ene kėllcitja n`pushk.
Qazimi i falenderoi dhe i tha se do nisej menjiher pėr n`mal.
Tė nesėrmen e pan shokėt tėr fasho e qė mezi rrinte n`kom dhe e pytėn se ē`kish bo vaki.
Ai tha se kish pa i shpell e i dul para tuj gerrthit uuuuuu siē i kishin thon ata. Mirpo nga shpella u pėrgjigj i zė i lart UUUUUUU.
Qazimi kish bo gati kallashin e kish vazhdu duke gėrrthit: uuuu, zoni nga shpella ju pėrgjigj prap:UUUU, ai uuuu, zoni nga shpella UUUU deri sa kishte dal dhe e kishte shtyp treni.
__________________






Ndeshja e Boksit

Elefanti dhe papagalli ishin ne ring per tu ndeshur, po elefanti e kishte per ulje me u ndesh me papagallin, dhe keshtu filloj ndeshja e pare. Elefanti e kapi papagallin me hunde dhe e perplasi per toke dhe papagallit i rane puplat ne toke. Ndeshjen e dyte elefanti beri te njejten gje, po papagallit kesaj radhe i rane te tera puplat ne toke. Elefanti e pa gjendjen dhe nisi te iki, po papagalli u acaru dhe filloj te shaje:
- HAJDE KETU MOR SHKERDHATE , TANI UNE U ZHVESHA PO IK TI ??!!
__________________






Njė shkencėtar Shqiptar merr pjesė nė njė konferencė rreth kėrkimeve arkeologjike. Filluan tė mburren Amerikanėt: - nė vendin tonė gėrmuam 25 metra nėn dhe dhe gjetėm kabllo telefoni. Dmth tė parėt tanė kanė pėrdorur telefona. i vjen rradha Shqiptarit: - Ne nė vendin tonė gėrmuam 50 m sgjetėm gjė, gėrmuam edhe 50 m tė tjerė prapė sgjetėm gjė ... dmth. tė parėt tanė kanė pėrdorur celular.
__________________




Beni kthehet nga shkolla me hundėn tė gjakosur, e jėma fillon tė bėrtasė...Bobo..ctė ndodhi, ndonjė aksident? - Jo ..e ka fajin magjistari. - Cili magjistar - Erdhi ne shkollė pėr shfaqja. Mė mori nė skenė dhe me nxorri 100 lekshe nga hundėt. - A maskarai... - Jo jo nė fakt ai nuk bėri gjė, fajin e kanė shokėt e klasės..pasi iku magjistari filluan tė kėrkojnėe a ka para tė tjera ne hundė
__________________






Rrapushi me Ramushin ishin zjarrefikes. Ne nje ndertese te larte kishte rene zjarr, Shkallet ishin te prishura si ndodh gjithmone ne Shqiperi. Rrapua i ngjiti shkallet me nje vrap dhe filloi te shpetonte femijet qe kishin mbetur nen zjarr. Rrapua i hidhte qe lart Ramua i priste poshte. Nje femije, 2, 3, 4 i pesti ishte jevg, E hodhi Rrapua, se priti Ramua....nejse vazhduan...Rrapua hidh Ramua prit e ler menjane...Prape rradha tek nje jevg, Ramua prape vuri duart ne bel, se priti...prape cope cope femija ne asfalt....Ramua bertet qe poshte.

- O Rrapo mos humb kohen kot me keta te djegurit...
__________________






Nisen tre shoke per ne stacionin e trenit dhe sapo arriten ne stacion treni po nisej , fillojne te vrapojne dhe si perfundim dy hipin ne tren ndersa njeri mbetet poshte , por ky qe mbeti poshte filloi te qeshte me te madhe dhe ne ate moment nje udhetar i thot ske turp te ka ikur treni edhe po qesh si budalla , hahahhha po si te mos qesh o xhaje a i sheh ata cunat ne tren kan ardhe te me percjelin mua !
__________________





- - -GALLATA ose Lexo e Qesh- - -


>>>E di cfarė ėshtė gjėja e parė qė shoh tek femrat? ; A janė duke mė parė mua apo.

>>>O Zot per vete sdua gjė jo...por pėr prindėrit nje dhėndėrr tė bukur.

>>>Pula ėshtė e vetmja qė e kryen misionin me sukses ulur.

>>>Te mos dish nuk eshte turp, mjafton te mos e vėnė re...

>>>Kush nget shpejt gjen belane, atė qė nget ngadalė e gjen belaja ...

>>>Njeriu qė ėshtė njeri merr vesh me te folur, Politikani qe eshte politikan merr vesh me grushta e shqelma.

>>>Punėn e sotme mos e lėr pėr nesėr...shtyje sa tė mundesh...

>>>Jo ēdo gjel kėndon ne cifligun e vet, ca janė ēapkėnė.

>>>Gabimet e doktorrit i mbulon vetem dheu.

>>>Nė provim mora 0 po e rėndėsishme ėshtė tė marrėsh pjesė.



- - -BURRAT DHE GRATƋ- - -

Pyetje: Sa periudha ka ne jeten e grave?
Pergjigje: 6 periudha. 1-Femijėri, 2-Vajze, 3-Grua e re, 4-Grua e re, 5-Grua e re, 6-Grua e re.

Pyetje: A mund ta beje nje grua burrin e saj milioner?
Pėrgjigje: Po, nėse burri eshte milardier.

Pyetje: Ƈila eshte ngjashemeria ka ndėrmjet gruas dhe mikroskopit?
Pėrgjigje: Tė dy e bėjnė qimen tra.

Pyetje: Cili eshte ndryshimi midis nje Ore muri dhe nje gruaje llafazane?
Pėrgjigje: Ora e murit edhe pushon ndonjėherė.

Pyetje: Cili eshte ndryshimi midis 2 diskutuesve meshkuj e atyre femra?
Pėrgjigje: Dy burrat diskutojnė pėr njėri tjetrin, ndėrsa 2 gra pėr njė grua te tretė.

-Burrė i zoti ėshtė ai qe arrin tė fitoje aq sa harxhon gruaja,

ndėrsa gruaja e zonja, ajo qė arrin te gjejė nje burrė tė tillė.

-Pėr te qenė i lumtur me njė burrė duhet ta kuptosh shume dhe ta duash sadopak;

ndėrsa pėr te jetuar i lumtur me njė grua duhet ta duash shumė dhe tė mos lodhesh fare ta kuptosh .

- Njė burrė i martuar jeton mė shumė se njė burrė beqar... por e dėshiron vdekjen mė shumė se beqari.

- Njė grua kur martohet shpreson se njė ditė burri do tė ndryshojė, por ai po ai, ndėrsa nje burrė kur martohet shpreson qė gruaja te mos ndryshoje kurrė por gratė ndryshojnė.

- Nėse njė burrė i hap derėn e makinės gruas te jeni te sigurte qe :

Ose gruaja eshte e re ose makina.

- Ne vitin e parė te martesės flet burri dėgjon gruaja. Nė tė dytin gruaja flet, burri dėgjon.

Nė tė tretin flasin tė dy dėgjojne komshinjtė.

- Nėse nje burrė i sapomartuar eshte i lumtur arsyeja eshte e qartė.

Nese nje burre i martuar per 10 vjet eshte i lumtur cuditemi...

- Nje djalosh pyet te atin"Baba, sa kushton te martohesh?".

I jati "Se di bir, unė vazhdoj ta paguaj.."

- "Burri i pamartuar eshte nje gjysėm, kur martohet tretet fare..."

Te gjithe hidhen se do ndreqin boten, po asnje nukk ndreq vetveten.

Ne rini ditet jane te shkurtra vitet te gjate, ne pleqeri vitet te shkurter, ditet te gjata

Zoti e ndihmofte burrin deri sa te gjeje nje grua per se mbari e te martohet, pas merteses ... e ndihmofte edhe me shume.

Ndiz nje qiri ne vend qe te shash erresiren

Te falesh nje armik eshte shume me e lehte se te falesh nje mik.

Menyra me e shkurter per te realizuar endrrat eshte te zgjohesh.

Ata qe nuk marin pjese ne zgjidhje, jane nje pjese e problemit.

Ne bote nuk ka rruge me te gjate se ajo mes zemres e mendjes.

Ne lufte vriten me teper ata qe ia mbathin

Nese doni te arrini sa me lart filloni nga fundi.
__________________






Suksesi eshte ...

Ne moshen 4 vjec sukses eshte te mos shurrosh ne breke.
Ne moshen 12 vjec sukses eshte te kesh shoke.
Ne moshen 16 vjec sukses eshte te kesh patente shoferi.
Ne moshen 20 vjec sukses eshte te besh seks.
Ne moshen 35 vjec sukses eshte te kesh para.
Ne moshen 50 vjec sukses eshte kesh para.
Ne moshen 60 vjec eshte te besh seks.
Ne moshen 70 vjec sukses eshte te kesh patente shoferi.
Ne moshen 75 vjec sukses eshte te kesh shoke.
Ne moshen 80 vjec sukses eshte te mos shurrosh ne breke
__________________






Polici rrugor ndal nje shofer qe po ecte me shpejtesi:
- Fryj ketu! – i thote shoferit duke i dhene pipin per testin e alkoolit.
- Nuk mundem se jam me astme- i thote ky.
- Mire, hadje me mu ne laborator me te marre gjak.
- Nuk mundem se jam me hemofili.
- Epo mire atehere, ec ne kete vijen e bardhe.
- Nuk mundem se jam i dehur
__________________





Fluturojne Bush, Putin dhe Nano-n me avion. Avionit i prishet motori dhe atyre u duhet te hidhen, por ka vetem nje parashute. Atehere e hedhin ne vote se kush do ta marre. Fiton Nano, merr parashuten, i pershendet dhe hidhet. Putin i thote Bushit: Do te hidhemi pa parashute. Beme votime te fshehta dhe ai fitoi. S’kemi c’bejme.
- Mire, - i thote Bush – por, nuk e kuptoj si eshte e mundur qe ai fitoi 1700 vota me teper.
__________________
 
Top
B@B@
view post Posted on 20/11/2006, 00:49




Ahaha lol ajo me pinokun e pa pame Skorpions :D na ke shkatarru tu qesh ;)
 
Top
1 replies since 19/11/2006, 23:28   655 views
  Share